Zawory pływakowe proste i kątowe

Zawory pływakowe

przeznaczone są do stałej, automatycznej regulacji poziomu cieczy zarówno w zbiornikach otwartych jak i zamkniętych. Zawory stosowane są wszędzie tam, gdzie wymagane jest utrzymanie stałego poziomu cieczy.

Wykonujemy zawory pływakowe przeznaczone do zastosowania w przemyśle, zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez klienta. Zawory pływakowe wykonujemy na bazie korpusów żeliwnych w przedziale średnic przepływu od DN25 do DN250.

Oferowane przez nas zawory przeznaczone są do zastosowania do mediów nieagresywnych w zakresie temperatur od 0 do 100°C oraz ciśnieniu nominalnym 1,6MPa. W zależności od potrzeb zawory mogą być wykonywane z różnych materiałów np. brązu lub stali kwasoodpornej. Zawory przeznaczone stosowania w przemyśle spożywczym malowane są farbą epoksydową z odpowiednim atestem Państwowego Zakładu Higieny.

Zawór pływakowy prosty


Przykładowy zawór pływakowy prosty, do regulacji poziomu cieczy nieagresywnych, wykonany na bazie korpusu żeliwnego o ciśnieniu nominalnym 1,6MPa.

Zawór pływakowy kątowy


Przykładowy zawór pływakowy kątowy, do regulacji poziomu mediów nieagresywnych. Zawór wykonany na bazie korpusu żeliwnego kątowego ciśnieniu nominalnym 1,6MPa.

Przegląd zaworów bezpieczeństwa

Przykładowe zawory pływakowe

 

zawór pływakowy prosty zawory pływakowe na bazie fig. 216

 

 

Karta katalogowa zaworu pływakowego prostego (PDF)